Štruktúrovanie

Obvykle v procese výroby povrch nábytku je brúsený, lakovaný alebo voskovaný a následne leštený za…

Vosk

Prírodný včelí vosk používaný pri výrobe voskovaného nábytku dáva mu neopakovateľný charakter, zdôrazňuje prírodnu kresbu…

Hacienda

Nábytok z kolekcie Hacienda je nábytok, ktorý upútava pozornosť všetkých milovníkov dreveného nábytku. Spravný výber…

Rodan

Brezové drevo je tvrdé drevo, teda veľmi odolné. Brezové drevo na poľskom trhu je surovina…
Nachádzaš sa tu: Hlavná stránkaVýrobcovia uisťujú o najvyššej kvalite nábytku

Výrobcovia uisťujú o najvyššej kvalite nábytku

Genewa

 

Borovicový nábytok získal v posledných rokoch veľkú popularitu. Na trhu je možné si vyberať medzi veľkým množstvom skríň, komod, postelí, písacích stolov, vitrín od rôznych výrobcov. Na úvod uvediem citát z náhodného katalógu borovicového nábytku akých je na poľskom trhu veľa: „Vyrábame nábytok s vysokým štandardom, s dôrazom na detail a do tvorby vkladáme svoje srce a dušu. Tvorba nábytku je naša vášeň a túto vášeň odovzdávame z generácie na generáciu. Od začiatku vždy bolo drevo našim partnerom v tvorbe našich snov - rozumieme mu a rešpektujeme". Netvrdím, že práve tieto slová v prípade tejto firmy nemajú s realitou nič spoločné, ale veľké spoločnosti pôsobiace na poľskom trhu sa sústredia na množstve a nie kvalite, o čom som sa mal možnosť bolestne presvedčiť už niekoľkokrát. Po prvé ceny borovicového nábytku sú stanovené na poľskom trhu na určitej úrovni a prakticky nie sú šance rekompenzovať veľkosť výroby zvýšovaním cien, pretože zákazník okamžite prejde ku konkurencii. Mimochodom, väčšina modelov a tvarov nábytku od rôznych výrobcov sa neuveriteľne na seba podobá. Ale toto je už téma na samostatný článok.

 

Borovicový nábytok (komody, skrine, postele) sa vo väčšine vyrába na samostatnú montáž. Veľké nábytkové spoločnosti, ktoré vyrábajú niekoľko kusov nábytku denne nie sú schopné zabezpečiť kvalitu na vhodnej úrovni aj keby uisťovali o najvyššej kvalite svojich výrobkov. Z času na čas sa stáva aj tak, že po skrútení je nábytok zle prispôsobený, rohy sa k sebe nehodia, skriňa je mierne krivá alebo viac naklonená na jednu stranu ap. Ak k tomuto dodať nepresne polakované čelá nábytku alebo niektoré miesta nepolakované vôbec, výsledok je naozaj zaujímavý. Kedysi som si kúpil borovicovú truhlicu, ktorej vonkajšie stienky boli bezfarebne lakované - prírodná borovica a vo vnútri jedna stienka bola vo farbe olše. Pravdepodobne bola to chyba pri montovaní. Zaujímavým faktom je aj predaj borovicového nábytku vyrobeného z menej kvalitného dreva (veľké množstvo hŕč, nevysušené atd.) alebo z odpadkov po inom nábytku v cene porovnovateľnej alebo trochu nižšej ako plnohodnotný nábytok vyrobený z najkvalitnejšieho dreva. Ľudia sa však bohužiaľ v tom nevyznajú, a obchod kvitne. Aj keď budem obvinený zo skrytej reklamy, odporúčim tu menej známeho výrobcu, s nábytkom od ktorého som sa stretol a ktorý sa mi veľmi páčil a veľmi milo ma prekvapila aj jeho kvalita: spoločnosť predávajúca borovicový a brezový nábytok - Made of Wood Group.

 

Na záver napíšem takto - osobne, keď kupujem borovicový alebo iný drevený nábytok sa snažím široko-ďaleko vyhýbať najväčším výrobcom pôsobiacim na poľskom trhu. Vyberam si menších výrobcov alebo tých menej známych, pre ktorých vyššie uvedený citát ešte niečo znamená.

 

Piotr Morawski

O autorovi: Piotr Morawski pracuje vo firme Made of Wood Group. Je webamastrom a špecialistom internetového marketingu. Zaoberá sa tiež technológiami produkcie drevených nábytkov a má bohaté vedomosti o matracoch značky M&K Koło foam.

Pridaj sa k Piotr Morawski na Google+

Webová stránka: www.nabytokzmasivu24.sk - exkluzívny borovicový nábytok