Štruktúrovanie

Obvykle v procese výroby povrch nábytku je brúsený, lakovaný alebo voskovaný a následne leštený za…

Vosk

Prírodný včelí vosk používaný pri výrobe voskovaného nábytku dáva mu neopakovateľný charakter, zdôrazňuje prírodnu kresbu…

Hacienda

Nábytok z kolekcie Hacienda je nábytok, ktorý upútava pozornosť všetkých milovníkov dreveného nábytku. Spravný výber…

Rodan

Brezové drevo je tvrdé drevo, teda veľmi odolné. Brezové drevo na poľskom trhu je surovina…
Nachádzaš sa tu: Hlavná stránkaDôvody obľúbenosti voskovaných nábytkov

Dôvody obľúbenosti voskovaných nábytkov

 

Voskovaný nábytok

Výrobcovia drevených nábytkov
sa priam predbiehajú v originálnych nápadoch, ktoré by im pomohli získať ďalších zákazníkov. Hoci ich námaha nie vždy prináša očakávané výsledky, veľké množstvo navrhovaných riešení je skutočným zásahom do čierneho. Na zozname tých najúspešnejších inovácií systematicky zvyšujúcich záujem o drevené nábytky je voskovanie. Voskované nábytky sú z mesiaca na mesiac populárnejšie, a preto je dobré, mať prehľad, aké sú ich typické výhody.

Samotná idea voskovania
nepatrí medzi nové technologické postupy. V nábytkárskom priemysle je známa už mnoho rokov. Potenciálni klienti sa donedávna pre vysoké cenu a nutnosť správneho ošetrovania investícií do drevených nábytkov obávali. Panoval totiž názor, že zachovanie ich pôvodného vzhľadu vyžaduje náročnú starostlivosť. Voskovanie nábytkov sa zaviedlo hlavne preto, aby sa údržba ich budúcim majiteľom čo najviac uľahčila. Rýchlo sa zistilo, že vosk tiež vplýva na spôsob vnímania drevených povrchov a že zušľachťuje ich vzhľad.

Ľudia, ktorí si vyberajú drevené voskované nábytky,
uvádzajú celé zoznamy argumentov opodstatňujúcich ich rozhodnutie. V prvom rade upozorňujú na to, že voskované nábytky majú jednoznačne lepšie antistatické vlastnosti ako iné druhy dreveného nábytku, čo je podstatné predovšetkým pri výbere tmavších produktov, súčasťou ktorých je neustály boj s prachom. Ten na nich totiž sadá bleskurýchlo a predstavuje problém vyžadujúci plné nasadenie. Voskované nábytky túto komplikáciu jednoznačne zmierňujú, vďaka čomu sa tešia veľkej obľube hlavne u alergikov.

Inou výhodou voskovaných nábytkov je ich hodvábne hldký povrch a príjemná vôňa prírodného dreva, ktorá sa Vaším domovom bude šíriť ešte niekoľko mesiacov po zakúpení. Veľa zákazníkov sa pre ne rozhodne tiež z ekologických dôvodov. Voskované nábytky prezentujú to, čo je na výrobkoch z masívneho dreva najkrašie. Tí, ktorí si ich doprajú, si užijú prirodzenú kresbu dreva v originálnej farbe.

O voskovaný nábytok sa pri dlhodobom používaní oplatí dobre starať. Drevené nábytky často rýchlo tratia svoje vlastnosti a náklady na ich kúpu sú také vysoké, že ich okamžitá výmena neprichádza do úvahy. Voskovanie môže Vaše poklady uchrániť pred devastáciou. Jeho poškodenie sa dá jednoducho opraviť obnovením vrstvy vosku. Treba však myslieť aj na to, že samotné používanie voskovaného nábytku vyžaduje dodržiavanie určitých pravidiel. V prvom rade je to zákaz ukladania mokrých, ale tiež veľmi horúcich predmetov. Táto jasná inštrukcia má svoje opodstatnenie. Horúce alebo mokré objekty totiž môžu spôsobiť rozpustenie a poškodenie vonkajšej vrstvy vosku, čím vzniká vážne riziko objavenia neestetických škvŕn a neprehliadnuteľných fľakov.

Voskovaný nábytok
predstavuje zaujímavé riešenie určené predovšetkým ľuďom, ktorí sa chcú tešiť z krásy dreva a nemajú veľa času na jeho profesionálnu údržbu. Oplatí sa doň zainvestovať aj vtedy, ak to má byť Vaša prvá skúsenosť s dreveným nábytkom.


Piotr Morawski

O autorovi: Piotr Morawski pracuje vo firme Made of Wood Group. Je webamastrom a špecialistom internetového marketingu. Zaoberá sa tiež technológiami produkcie drevených nábytkov a má bohaté vedomosti o matracoch značky M&K Koło foam.

Pridaj sa k Piotr Morawski na Google+

Webová stránka: www.nabytokzmasivu24.sk