Štruktúrovanie

Obvykle v procese výroby povrch nábytku je brúsený, lakovaný alebo voskovaný a následne leštený za…

Vosk

Prírodný včelí vosk používaný pri výrobe voskovaného nábytku dáva mu neopakovateľný charakter, zdôrazňuje prírodnu kresbu…

Hacienda

Nábytok z kolekcie Hacienda je nábytok, ktorý upútava pozornosť všetkých milovníkov dreveného nábytku. Spravný výber…

Rodan

Brezové drevo je tvrdé drevo, teda veľmi odolné. Brezové drevo na poľskom trhu je surovina…
Nachádzaš sa tu: Hlavná stránkaPiotr Morawski
Piotr Morawski

Piotr Morawski

O autorovi: Piotr Morawski pracuje vo firme Made of Wood Group. Je webamastrom a špecialistom internetového marketingu. Zaoberá sa tiež technológiami produkcie drevených nábytkov a má bohaté vedomosti o matracoch značky M&K Koło foam.

Pridaj sa k Piotr Morawski na Google+

URL webstránky: http://www.nabytokzmasivu24.sk

Štruktúrovanie

Zverejnené v Technologia drewna utorok, 04 marec 2014 00:00 0

 

Obvykle v procese výroby povrch nábytku je brúsený, lakovaný alebo voskovaný a následne leštený za účelom získania maximálnej hladkosti, a týmto spôsobom zvýšenia estetických dojmov konečného výrobku.

Štruktúrovanie dreva je proces, v ktorom sa získava nerovnorodý povrch s mnohými priehlbinami a ryhami, ale s určenou pravidelnou štruktúrou. Na tento účel sa používa odborné stroje s vhodným systémom kief, ktoré odstraňujú z dreva mäkšie prvky a tvrdšie časti nechajú a odkryvajú. Získaný povrch nábytku má usporiadaný charakter (priehlbiny a ryhy sú v jednom smere) a celý nábytok má unikátny a výnimočný štýl.

Štruktúrovanie je zamerané na dosiahnutie efektu staro výzerajúceho nábytku, ktorý pripomína rustikálny nábytok s vyše 100 ročnou históriou.

 

Vosk

Zverejnené v Technologia drewna utorok, 04 marec 2014 00:00 0

Prírodný včelí vosk používaný pri výrobe voskovaného nábytku dáva mu neopakovateľný charakter, zdôrazňuje prírodnu kresbu ročných kruhov a chráni pred vlhkosťou.

Treba pamätať na to, že voskovaný nábytok, najmä ten biely, je výnimočne vystavený špine a vyžaduje vhodnú starostlivosť. Voskovaný nábytok je možné utierať suchou handričkou alebo používať prostriedok pre starostlivosť a ochranu voskovaného nábytku.

Drevený voskovaný nábytok je povinné čistiť len prostriedkami určenými na jeho starostlivosť. Na starostlivosť o nábytok sa nesmie používať mokré alebo vlhé handričky. Počas používania nábytku sa naňho nesmú ukladať horúce ani mokré predmety, ktoré môžu spôsobiť rozpustenie ochrannej vrstvy vosku a odfarbenie povrchu. V takomto prípade je povinné opätovanie zavoskovať celú časť nábytku.

Hacienda

Zverejnené v Technologia drewna utorok, 04 marec 2014 00:00 0

Nábytok z kolekcie Hacienda je nábytok, ktorý upútava pozornosť všetkých milovníkov dreveného nábytku. Spravný výber ročných kruhov a hrčí v spojení s prírodným voskom dovoľuje dosiahnuť efekt starého nábytku vyzerajúceho ako koloniálny, vyrabaný pred vyše 100 rokmi. Výber kovania a úchytiek aj ručne spôsobené ich hrdzavenie nie sú bezvýznamné, je to dovŕšenie diela, ktoré veľmi zdôrazňuje čaro tejto kolekcie.

Na úpravu nábytku z kolekcie Hacienda sa používa len vosky a olejovosky na báze prírodných zložiek takých ako včelí vosk. Tento nábytok môže byť zafarbený na niekoľko odtieňov. Veľmi často sú upravované v dvoch farebných prevedeniach napr. celý nábytok bielym olejovoskom, a inou farbou napr. dubovou len vrchnú a spodnú dosku alebo horný veniec.

Tento nábytok môže byť tiež štruktúrovaný. Jednoducho znamená to odstránenie z dreva najslabších (mäkkých) častí. V dôsledku ostávajú len tie najsilnešie (tvrdé) časti a povrch nábytku sa stáva nerovný, zakrivený, s mnohými zahĺbeniami a stopercentne sa podobá na starú dosku so 100-ročnou históriou.

Štruktúrovanie je ručná, a nie strojová práca. Každá doska ma iné ročné kruhy a je nutné používať náradie s rôznymi parametrami oderu. Z tohto dôvodu počet vyrobeného nábytku je obmedzený a ich majitelia majú istotu, že taký istý nábytok nenájdu v obchode za rohom, ani vo veľkých obchodných reťazcoch.

 

Rodan

Zverejnené v Technologia drewna utorok, 04 marec 2014 00:00 0

Brezové drevo je tvrdé drevo, teda veľmi odolné. Brezové drevo na poľskom trhu je surovina ešte stále zriedkavo používaná na vyrábanie nábytku. Hlavným dôvodom je ťažké obrábanie.

Uloženie ročných kruhov a jeho štruktúra prináša však neopakovateľne krásny efekt, aký nemá žiadne iné drevo. Hlavná prednosť brezového dreva je odolnosť, podobne ako v prípade bukového nábytku, s tým rozdielom, že breza je menej náchylná k vzniku trhlín.

Nábytok z kolekcie Rodan je jednoduchý a súčasne veľmi moderný. Nohy v hrúbke 8 cm a rámy vrchných dosiek sú 100% drevené, nie je to žiadna imitácia alebo dyha. Nábytok z kolekcie Rodan je nábytok z masívneho dreva. Aj poličky a zásuvky sú celé vyrobené z dreva. Jedinou časťou vyrobenou z brezovej dyhy sú chrbáty skríň aj spodné časti zásuviek. Týmto spôsobom hmotnosť nábytku je nižšia. Priemerná váha brezovej skrine je okolo 120 kg, 120 kg masívneho dreva.

Brezový nábytok upravujeme hlavne prírodnými voskmi alebo olejovoskmi, pretože len prírodné zložky dovoľujú zdôrazniť krásne uloženie ročných kruhov. Používané našou firmou olejovosky chránia nábytok pred slnečným žiarením, prachom aj vodou a súčasne dovoľujú nábytku dýchať (pracovať), nezatvarajú ho ako lak.

Nábytok z kolekcie Rodan je ručne vyrobený, vďaka čomu počet vyrobených kompletov je veľmi obmedzený a ich majitelia majú istotu, že nenájdu taký istý nábytok v obchode za rohom alebo vo veľkých obchodných reťazcoch. Je to nábytok vyrobený individuálne pre každého zákazníka a týmto spôsobom môže byť zhotovený v ľubovoľnej veľkosti a kombinácii.Nábytok z kolekcie Rodan je ručne vyrobený, vďaka čomu počet vyrobených kompletov je veľmi obmedzený a ich majitelia majú istotu, že nenájdu taký istý nábytok v obchode za rohom alebo vo veľkých obchodných reťazcoch. Je to nábytok vyrobený individuálne pre každého zákazníka a týmto spôsobom môže byť zhotovený v ľubovoľnej veľkosti a kombinácii.