Vytlačiť túto stránku

Hacienda

Nábytok z kolekcie Hacienda je nábytok, ktorý upútava pozornosť všetkých milovníkov dreveného nábytku. Spravný výber ročných kruhov a hrčí v spojení s prírodným voskom dovoľuje dosiahnuť efekt starého nábytku vyzerajúceho ako koloniálny, vyrabaný pred vyše 100 rokmi. Výber kovania a úchytiek aj ručne spôsobené ich hrdzavenie nie sú bezvýznamné, je to dovŕšenie diela, ktoré veľmi zdôrazňuje čaro tejto kolekcie.

Na úpravu nábytku z kolekcie Hacienda sa používa len vosky a olejovosky na báze prírodných zložiek takých ako včelí vosk. Tento nábytok môže byť zafarbený na niekoľko odtieňov. Veľmi často sú upravované v dvoch farebných prevedeniach napr. celý nábytok bielym olejovoskom, a inou farbou napr. dubovou len vrchnú a spodnú dosku alebo horný veniec.

Tento nábytok môže byť tiež štruktúrovaný. Jednoducho znamená to odstránenie z dreva najslabších (mäkkých) častí. V dôsledku ostávajú len tie najsilnešie (tvrdé) časti a povrch nábytku sa stáva nerovný, zakrivený, s mnohými zahĺbeniami a stopercentne sa podobá na starú dosku so 100-ročnou históriou.

Štruktúrovanie je ručná, a nie strojová práca. Každá doska ma iné ročné kruhy a je nutné používať náradie s rôznymi parametrami oderu. Z tohto dôvodu počet vyrobeného nábytku je obmedzený a ich majitelia majú istotu, že taký istý nábytok nenájdu v obchode za rohom, ani vo veľkých obchodných reťazcoch.

 

Naposledy zmenené utorok, 04 marec 2014 08:29
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Piotr Morawski

O autorovi: Piotr Morawski pracuje vo firme Made of Wood Group. Je webamastrom a špecialistom internetového marketingu. Zaoberá sa tiež technológiami produkcie drevených nábytkov a má bohaté vedomosti o matracoch značky M&K Koło foam.

Pridaj sa k Piotr Morawski na Google+

Webstránka: www.nabytokzmasivu24.sk

Najnovšie od Piotr Morawski