Štruktúrovanie

Obvykle v procese výroby povrch nábytku je brúsený, lakovaný alebo voskovaný a následne leštený za…

Vosk

Prírodný včelí vosk používaný pri výrobe voskovaného nábytku dáva mu neopakovateľný charakter, zdôrazňuje prírodnu kresbu…

Hacienda

Nábytok z kolekcie Hacienda je nábytok, ktorý upútava pozornosť všetkých milovníkov dreveného nábytku. Spravný výber…

Rodan

Brezové drevo je tvrdé drevo, teda veľmi odolné. Brezové drevo na poľskom trhu je surovina…
Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka

Nábytok z kolekcie Hacienda je nábytok, ktorý upútava pozornosť všetkých milovníkov dreveného nábytku. Spravný výber ročných kruhov a hrčí v spojení s prírodným voskom dovoľuje dosiahnuť efekt starého nábytku vyzerajúceho ako koloniálny, vyrabaný pred vyše 100 rokmi. Výber kovania a úchytiek aj ručne spôsobené ich hrdzavenie nie sú bezvýznamné, je to dovŕšenie diela, ktoré veľmi zdôrazňuje čaro tejto kolekcie.

Na úpravu nábytku z kolekcie Hacienda sa používa len vosky a olejovosky na báze prírodných zložiek takých ako včelí vosk. Tento nábytok môže byť zafarbený na niekoľko odtieňov. Veľmi často sú upravované v dvoch farebných prevedeniach napr. celý nábytok bielym olejovoskom, a inou farbou napr. dubovou len vrchnú a spodnú dosku alebo horný veniec.

Tento nábytok môže byť tiež štruktúrovaný. Jednoducho znamená to odstránenie z dreva najslabších (mäkkých) častí. V dôsledku ostávajú len tie najsilnešie (tvrdé) časti a povrch nábytku sa stáva nerovný, zakrivený, s mnohými zahĺbeniami a stopercentne sa podobá na starú dosku so 100-ročnou históriou.

Štruktúrovanie je ručná, a nie strojová práca. Každá doska ma iné ročné kruhy a je nutné používať náradie s rôznymi parametrami oderu. Z tohto dôvodu počet vyrobeného nábytku je obmedzený a ich majitelia majú istotu, že taký istý nábytok nenájdu v obchode za rohom, ani vo veľkých obchodných reťazcoch.

 

Naposledy zmenené utorok, 04 marec 2014 08:29
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Piotr Morawski

O autorovi: Piotr Morawski pracuje vo firme Made of Wood Group. Je webamastrom a špecialistom internetového marketingu. Zaoberá sa tiež technológiami produkcie drevených nábytkov a má bohaté vedomosti o matracoch značky M&K Koło foam.

Pridaj sa k Piotr Morawski na Google+

Webstránka: www.nabytokzmasivu24.sk

Najnovšie od Piotr Morawski

Viac z tejto kategórie: Vosk »
Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.