Štruktúrovanie

Obvykle v procese výroby povrch nábytku je brúsený, lakovaný alebo voskovaný a následne leštený za…

Vosk

Prírodný včelí vosk používaný pri výrobe voskovaného nábytku dáva mu neopakovateľný charakter, zdôrazňuje prírodnu kresbu…

Hacienda

Nábytok z kolekcie Hacienda je nábytok, ktorý upútava pozornosť všetkých milovníkov dreveného nábytku. Spravný výber…

Rodan

Brezové drevo je tvrdé drevo, teda veľmi odolné. Brezové drevo na poľskom trhu je surovina…
Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka

Brezové drevo je tvrdé drevo, teda veľmi odolné. Brezové drevo na poľskom trhu je surovina ešte stále zriedkavo používaná na vyrábanie nábytku. Hlavným dôvodom je ťažké obrábanie.

Uloženie ročných kruhov a jeho štruktúra prináša však neopakovateľne krásny efekt, aký nemá žiadne iné drevo. Hlavná prednosť brezového dreva je odolnosť, podobne ako v prípade bukového nábytku, s tým rozdielom, že breza je menej náchylná k vzniku trhlín.

Nábytok z kolekcie Rodan je jednoduchý a súčasne veľmi moderný. Nohy v hrúbke 8 cm a rámy vrchných dosiek sú 100% drevené, nie je to žiadna imitácia alebo dyha. Nábytok z kolekcie Rodan je nábytok z masívneho dreva. Aj poličky a zásuvky sú celé vyrobené z dreva. Jedinou časťou vyrobenou z brezovej dyhy sú chrbáty skríň aj spodné časti zásuviek. Týmto spôsobom hmotnosť nábytku je nižšia. Priemerná váha brezovej skrine je okolo 120 kg, 120 kg masívneho dreva.

Brezový nábytok upravujeme hlavne prírodnými voskmi alebo olejovoskmi, pretože len prírodné zložky dovoľujú zdôrazniť krásne uloženie ročných kruhov. Používané našou firmou olejovosky chránia nábytok pred slnečným žiarením, prachom aj vodou a súčasne dovoľujú nábytku dýchať (pracovať), nezatvarajú ho ako lak.

Nábytok z kolekcie Rodan je ručne vyrobený, vďaka čomu počet vyrobených kompletov je veľmi obmedzený a ich majitelia majú istotu, že nenájdu taký istý nábytok v obchode za rohom alebo vo veľkých obchodných reťazcoch. Je to nábytok vyrobený individuálne pre každého zákazníka a týmto spôsobom môže byť zhotovený v ľubovoľnej veľkosti a kombinácii.Nábytok z kolekcie Rodan je ručne vyrobený, vďaka čomu počet vyrobených kompletov je veľmi obmedzený a ich majitelia majú istotu, že nenájdu taký istý nábytok v obchode za rohom alebo vo veľkých obchodných reťazcoch. Je to nábytok vyrobený individuálne pre každého zákazníka a týmto spôsobom môže byť zhotovený v ľubovoľnej veľkosti a kombinácii.

 

Naposledy zmenené utorok, 04 marec 2014 08:29
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Piotr Morawski

O autorovi: Piotr Morawski pracuje vo firme Made of Wood Group. Je webamastrom a špecialistom internetového marketingu. Zaoberá sa tiež technológiami produkcie drevených nábytkov a má bohaté vedomosti o matracoch značky M&K Koło foam.

Pridaj sa k Piotr Morawski na Google+

Webstránka: www.nabytokzmasivu24.sk

Najnovšie od Piotr Morawski

Viac z tejto kategórie: « Vosk Štruktúrovanie »
Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.