Štruktúrovanie

Obvykle v procese výroby povrch nábytku je brúsený, lakovaný alebo voskovaný a následne leštený za…

Vosk

Prírodný včelí vosk používaný pri výrobe voskovaného nábytku dáva mu neopakovateľný charakter, zdôrazňuje prírodnu kresbu…

Hacienda

Nábytok z kolekcie Hacienda je nábytok, ktorý upútava pozornosť všetkých milovníkov dreveného nábytku. Spravný výber…

Rodan

Brezové drevo je tvrdé drevo, teda veľmi odolné. Brezové drevo na poľskom trhu je surovina…
Nachádzaš sa tu: Hlavná stránkaBrezový nábytok a úspešný nákup?

Brezový nábytok a úspešný nákup?
Brezový nábytok
existuje už na trhu niekoľko rokov – skrine, komody, postele, vitríny.... Ukazuje sa, že je značne menej populárny ako napr. borovicový nábytok alebo nábytok z bukového dreva. Môj kamarát, šéf dobre prosperujúcej nábytkovej spoločnosti sa so mnou podelil s niekoľkými číslami zo štatistík svojich stránok. Podľa toho stránka s borovicovým nábytkom má desaťkrát viac návštev ako webová stránka o brezovom nábytku. Jednoduchšie povedné, ak prvá stránka má za celý deň tisíc návštevníkov, tak stránka s brezovým nábytkom má ich len 100. Paradoxom je to, že druhá stránka má lepšiu pozíciu vo vyhľadávači Google, čo svedčí o ešte väčšom rozdielu. Z čoho takýto rozdiel môže vyplyvať?

Brezové drevo je zvláštným druhom staviva pre nábytok. V prvom rade nie je tak ľahko mechanicky spracovateľné ako drevo z borovice alebo buka – je ťažšie získať určený tvar a hladký povrch. Prvky ako hrče, trhliny, nerovnosti sú spôsobené rúčnym vykonaním, prírodzeným vzhľadom a prácou dreva. Najlepším príkladom je tu ručne upravovaný a brúsený brezový nábytok – kolekcia RODAN. Toto má veľký vplyv na konečnú cenu nábytku, ktorá je značne vyššia ako napr. cena borovicového nábytku a približne taká ako nábytku z bukového dreva. Prvým faktorom ovplyvňujúcim dopyt po nábytku z brezového dreva je konečná cena výrobku. Vzhľad ročných kruhov brezového dreva je ďalší faktor – má on veľmi unikátny a zvláštný charakter. Tento nábytok sa jednoducho nemusí všetkým páčiť. Brezový nábytok je upravovaný voskmi prírodného pôvodu (včelí med) – nie je pokryvaný lakmi. Ekologické vosky sú žiadané pretože takto upravený nábytok je skvelá alterntíva pre ľudí trpiacich rôznymi alergiami. Brezový nábytok je určený hlavne pre tých všetkých, ktorí hľadajú prírodné výrobky a v nábytku oceňujú jeho prírodzenú krásu. Textúra brezového dreva a vzhľad nábytku spôsobujú, že nie bude on vhodný pre všetky interiéry. Zdá sa mi, že o veľa lepšie bude vyzerať v moderných interiéroch, pridávajúc im ešte modernejší dizajn a nadčasový charakter. Všetci, ktorí kedykoľvek mali tu príjemnosť brezový nábytok obdivovať vedia o čom hovorím.

Niekoľko slov na záver, brezový nábytok má rozhodne svoj unikátny charakter a líši sa od ostatného nábytku, môže sa páčiť alebo úplne naopak. Avšak neusiluje sa v súčasnej dobe o odlišnosť a žiadanou vlastnosťou každého nového výrobku nie je unikátnosť a dizajn umožňujúci byť iný v dave 1000 takých istných produktov? Spomeňme si na históriu spoločnosti Apple. Identicky diskutovaný nábytok, choci v úplne inej brandži, tak isto mu nechýba charakter! Odporúčam tým, ktorí práve uvažujú o kúpe nábytku. Aj keď nebude to to, čo hľadáte odporúčam Vám aspoň raz si pozrieť a dotknúť brezový písací stôl alebo komodu.


Piotr Morawski

O autorovi: Piotr Morawski pracuje vo firme Made of Wood Group. Je webamastrom a špecialistom internetového marketingu. Zaoberá sa tiež technológiami produkcie drevených nábytkov a má bohaté vedomosti o matracoch značky M&K Koło foam.

Pridaj sa k Piotr Morawski na Google+

Webová stránka: www.nabytokzmasivu24.sk